Wideorejestratory ranking 2022 – najlepsze kamery samochodowe na rynku

Wideorejestrator, kamera samochodowa, rejestrator jazdy

Poszukując najlepszej kamery samochodowej można dostać bólu głowy z nadmiaru informacji. Na rynku bowiem jest bardzo dużo rozwiązań – poczynając od najtańszych wideorejestratorów, które mogą wydawać się rozsądnym wyborem na początek, a na rozbudowanych systemach z masą dodatkowych funkcji kończąc. Postanowiliśmy nieco uprościć tę kwestię i przygotowaliśmy subiektywną, aczkolwiek bazującą na latach doświadczeń hierarchię tych urządzeń, zatytułowaną: „Wideorejestratory ranking 2022”. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Wideorejestratory ranking 2022 – po co nam kamera samochodowa?

Rosnąca popularność kamer samochodowych to bardzo pozytywny trend, bowiem urządzenia te istotnie wpływają na bezpieczeństwo na drogach. Sama świadomość tego, że ktoś mógłby nagrać nasze nieodpowiedzialne zachowanie, może skutecznie odwieść nas od lekkomyślności na drodze. Nagranie z kamery samochodowej to również idealny oręż w dochodzeniu swoich praw przed organami ścigania. Warto więc, aby nagranie rejestrowane przez kamerę było możliwie jak najlepszej jakości.

Wideorejestratory ranking 2022 - bezpieczenstwo
Wideorejestratory ranking 2022 – kamera pozwala uchwycić niebezpieczne sytuacje na drodze

Obecnie produkowane urządzenia z wyższej półki wyposażone są w doskonałe sensory optyczne, ale nie tylko. Oferują one również tryb parkingowy, kontrolę nad nieplanowanym opuszczeniem pasa ruchu, monitoring przeszkód na drodze i wiele więcej. Oto wideorejestratory, na które warto zwrócić uwagę, poszukując dobrego urządzenia w rozsądnej cenie.  

skontaktuj się

Szukasz kamery samochodowej z montażem?

Skontaktuj się z Naszymi Specjalistami

Wideorejestratory ranking 2022 – BlackVue DR750-2CH LTE

Pierwszą propozycją na naszej liście wideorejestratorów jest kamera BlackVue, która posiada kilka całkiem ciekawych funkcjonalności. Przeglądając specyfikację tego urządzenia rzuca się w oczy przede wszystkim obecność modułu 4G oraz WiFi. Kamera jest oczywiście wyposażona również w czytnik kart SIM.

Obecność łączności 4G sprawia, że nie musimy się zbytnio martwić o dostępną pamięć urządzenia. Producent przygotował bowiem usługę BlackVue Cloud, dzięki której wszystkie nagrane materiały trafiają do chmury – zamiast dokupować karty pamięci lub podłączać zewnętrzne dyski, musimy zadbać tylko o odpowiednią ilość gigabajtów na karcie SIM. Usługa chmury obejmuje również tworzenie kopii zapasowej nagrań.

Wideorejestratory ranking 2022 - BlackVue DR750-2CH LTE
Wideorejestratory ranking 2022 – BlackVue DR750-2CH LTE. Źródło: http://www.blackvuepolska.pl/DR750-2CHLTE

Obecność modułu WiFi sprawia, że wideorejestrator BlackVue DR750-2CH LTE jest w pełni zintegrowany z urządzeniami mobilnymi. Oczywiście do tego celu służy specjalnie przygotowana aplikacja mobilna, dzięki której spersonalizujemy wiele funkcji kompletnie zdalnie. Mowa tutaj m.in. o podglądzie na żywo oraz możliwości otrzymywania powiadomień na swój telefon. Przy pomocy aplikacji mobilnej możemy również sterować kamerą głosowo – co jest wygodnym rozwiązaniem podczas jazdy.

Zobacz też: Wideorejestrator a prawo w 2022 – czego nie wolno?

Poza łącznością WiFi i LTE, ten model posiada także wbudowany moduł GPS, który pozwoli nam na śledzenie położenia auta, zarówno w przypadku kradzieży, jak również wtedy, gdy pożyczymy auto np. dziecku.

Jeśli chodzi o jakość nagrań, to urządzenie BlackVue działa dwukanałowo – w zestawie znajdziemy więc główną kamerę na przód oraz pomocniczą na tył. Są to sensory optyczne Full HD 1080p, zdolne nagrywać w 60 klatkach jeśli chodzi o kamerę przednią i 30 klatkach w kamerze tylnej. Przetwornik SONY Starvis TM  gwarantuje najwyższej jakości zapis zarówno w nocy jak i w ciągu dnia. Kamera posiada również tryb parking, który nagrywa również wtedy, gdy silnik samochodu jest wyłączony. Przy pomocy dodatkowych akcesoriów-baterii możemy uniknąć nadmiernego rozładowania akumulatora.

Wideorejestratory ranking 2022 - BlackVue DR750-2CH LTE-2
Wideorejestratory ranking 2022 – BlackVue DR750-2CH LTE. Źródło: http://www.blackvuepolska.pl/DR750-2CHLTE

Wideorejestratory ranking 2022 – FineVu GX300

Kolejne urządzenie w naszym zestawieniu to kamera koreańskiego lidera rynku kamer samochodowych, czyli FineVu GX300. Bardzo ciekawe są tutaj wymiary tego sprzętu. FineVu GX300 pozbawiony jest wbudowanego wyświetlacza – to również istotnie wpłynęło na zmniejszenie kubatury. Urządzenie zamontowane w okolicach przedniej szyby, nie rzuca się w oczy i nie odwraca wzroku kierowcy od drogi. FineVu GX300 została wyposażona w dwie kamery o rozdzielczości 2.5K Quad HD i Full HD (przednia z najwyższej klasy sensorem optycznym Sony Starvis 5 Mpx z HDR). Posiada wbudowany moduł GPS, Wi-Fi, informator o fotoradarach i kamerach kontroli drogowej, systemy wspomagania jazdy ADAS, asystenta ustawiania kąta pochylenia kamery oraz innowacyjną technologię zapisu „Format Free”, która nie wymaga okresowego formatowania karty pamięci.

Wideorejestratory ranking 2022 – FineVu GX300
Wideorejestratory ranking 2022 – FineVu GX300

Nagrywany film jest buforowany, przez co na nagraniach widać nie tylko moment incydentu, ale również to co działo się 10 sekund przed i po nim. Model GX300 ma także profesjonalny tryb parkingowy z układami ochrony akumulatora pojazdu przed rozładowaniem, także w pojazdach z napędem hybrydowym, oraz wiele innych przydatnych funkcji.

Kamery FineVu produkowane są przez jedną z największych firm z branży Automotive IT, z siedzibą w Korei Południowej. Warto zaznaczyć, że firma posiada swoje własne fabryki, a proces produkcji jest w całości ograniczony do jednej marki.

Zobacz też: Wideorejestrator a prawo w 2022 – czego nie wolno?

Zalety kamery FineVuGX300: szybki, dwurdzeniowy procesor, ochrona akumulatora, fenomenalnie działający tryb parkingowy, wbudowane moduły WiFi i GPS, Full HD z przodu i z tyłu, asystent ADAS, wyższa efektywność zapisu.

Wideorejestratory ranking 2022 – BlackVue DR900X-2CH

BlackVue DR900X-2CH to kolejna propozycja w rankingu. Wideorejestrator ten, podobnie jak poprzednicy, obsługuje zarówno przód jak i tył samochodu. Tutaj jednak mamy do czynienia z wysokiej jakości sensorem optycznym, zdolnym do nagrywania w technologii 4K UHD! Nadal mówimy tylko o kamerze samochodowej.

Kamera przednia posiada sensor o rozdzielczości 8Mpx, który może nagrywać obraz w rozdzielczości 3840×2160 z prędkością 30 klatek na sekundę. Do uchwycenia wszelkich nietypowych momentów podczas jazdy przydaje się również szeroki kąt widzenia kamery, wynoszący 162 stopnie. Tylna kamera natomiast to sensor Sony Starvis o rozdzielczości 2,1 Mpx, który nagrywa w technologii Full HD (1920×1080). Prędkość zapisu to również 30 klatek na sekundę, a kąt obiektywu to znów imponujące (jak na kamerę tylną) 139 stopni.

Wideorejestratory ranking 2022 - BlackVue DR900X-2CH-1
Wideorejestratory ranking 2022 – BlackVue DR900X-2CH. Źródło: http://www.blackvuepolska.pl/dr900x-2ch-plus

Technologia 4k UHD oferuje zapis z wysoką dokładnością  wszelkich szczegółów, którą można zauważyć  odtwarzając  filmy również przy użyciu smartfonów. Dzięki wysokiej rozdzielczości rejestracji oraz krótkiemu czasowi otwarcia migawki, zatrzymanie obrazu i odczytanie tablic rejestracyjnych będzie dużo łatwiejsze niż w przypadku innych kamer, szczególnie podczas jazdy z dużą prędkością.

Warto również zwrócić uwagę na standard kompresji, który decyduje o tym, jaki rozmiar będzie miał zapisany plik – w przypadku rejestratorów 4K to szczególnie ważne. BlackVue DR900X-2CH oferuje kompresję HEVD będącą wiodącym standardem nagrywania w rozdzielczości 4K UHD. Kompresja kodekiem H.265 (HEVD) pozwala na uzyskanie podobnego rozmiaru pliku video w rozdzielczości 4K UHD, jaki powstanie przy użyciu standardu kompresji AVC w odniesieniu do pliku video w rozdzielczości Full HD.

Wideorejestrator BlackVue posiada oczywiście możliwość sparowania z dedykowaną aplikacją mobilną, która umożliwia zmianę parametrów kamery, przeglądanie zapisów, konfigurowanie chmury oraz wiele, wiele innych. Tak jak w przypadku opisanej już wcześniej kamery tego producenta, w urządzeniu znajdziemy moduły WiFi oraz GPS, pozwalające na śledzenie położenia pojazdu. Moduł LTE jednak w tym zestawie nie występuje i można go dokupić osobno.

Wideorejestratory ranking 2022 - BlackVue DR900X-2CH
Wideorejestratory ranking 2022 – BlackVue DR900X-2CH. Źródło: http://www.blackvuepolska.pl/dr900x-2ch-plus

Rejestrator DR900X-2CH przełączy się w tryb „parking” po wyłączeniu zapłonu pojazdu. W celu ochrony akumulatora przed nadmiernym rozładowaniem, kamera samoczynnie odłączy się od zasilania po określonym czasie lub w razie spadku napięcia zasilającego. Uruchomienie tej funkcji nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych akcesoriów.

DR900X-2CH jest kompatybilny z bateriami BlackVue B-112 oraz B-124X.  Zastosowanie  ich podczas pracy rejestratora w trybie „parking”, pozwoli na zasilanie kamery z pominięciem akumulatora pojazdu, umożliwiając jego skuteczniejszą ochronę.

Wideorejestratory ranking 2022 – Mio MiVue 886 4K

Kamera Mio MiVue 886 4K również oferuje nagrywanie w natywnej rozdzielczości 4K. Kupując ten wideorejestrator, dodatkowo otrzymujemy ładowarkę podłączaną do gniazdka zapalniczki oraz uchwyt do mocowania na przedniej szybie samochodu – czyli absolutne minimum. Kamera MiVue 886 4K to całkiem spore urządzenie, a do tego ciężkie, co może być potencjalnie jego wadą, zwłaszcza w jeździe „po wertepach”.

Wideorejestratory ranking 2022 - Mio MiVue 886 4K
Wideorejestratory ranking 2022 – Mio MiVue 886 4K. Źródło: https://www.x-kom.pl/p/694688-wideorejestrator-mio-mivue-886-4k-3-160.html

Wideorejestrator MiVue 886 wyposażony jest duży i czytelny ekran, usytuowany na tylnej części obudowy. Z przodu znajdziemy serce wideorejestratora, czyli duży obiektyw z kątem widzenia wynoszącym 160 stopni. Jasność obiektywu to F1.7, co oznacza możliwość rejestrowania wyraźnego obrazu nawet w niesprzyjających warunkach oświetleniowych, np. w podziemnym garażu, tunelu lub na słabo oświetlonej drodze w trakcie jazdy po zmroku.

Urządzenie posiada również całą gamę dodatkowych funkcjonalności, takich jak antena GPS, WiFi oraz Bluetooth. Warto również wspomnieć tu o obecności aktywnego trybu parkingowego, systemu ostrzegającego o fotoradarach oraz o odcinkowym pomiarze prędkości.

Wideorejestratory ranking 2022 – Mikavi PQ7 4CH

To urządzenie stanowi swego rodzaju ewenement na rynku, bowiem Mikavi PQ7 4CH to tak naprawdę aż cztery kamery! Jeśli chcemy nagrywać to, co dzieje się z przodu i z tyłu auta, ale również w środku i po bokach, to powinniśmy zastanowić się nad zakupem tego sprzętu.  Kamery te nagrywają rzecz jasna w rozdzielczości FullHD, a jakość nagrań jest zadowalająca nawet w warunkach słabego oświetlenia, np. w nocy.

Wideorejestratory ranking 2022 - Mikavi PQ7 4K
Wideorejestratory ranking 2022 – Mikavi PQ7 4K. Źródło: https://www.ceneo.pl/123996358

Kolejną kwestią, która wyróżnia Mikavi PQ7 4CH na tle konkurencji jest obecność potrójnego, 24-godzinnego trybu parkingowego. Jest to możliwe oczywiście ze względu na zwiększoną liczbę kanałów. Producent zapewne przewidział, że powielenie kamer może powodować problemy z zasilaniem, dlatego do zestawu dołączył przewód ACC, który umożliwia podpięcie systemu np. do powerbanka. Wideorejestrator ma też wbudowany GPS, który pozwala dodać do filmów dane o lokalizacji danego nagrania oraz prędkości pojazdu w danym momencie. Na pokładzie jest też 3-calowy wyświetlacz IPS LCD HD, wygodne przyciski i slot na kartę microSD do 512 GB, a w opakowaniu znajdziemy długie przewody ułatwiające montaż.

Wideorejestratory ranking 2022 – VANTRUE N4 3CH

Kolejne urządzenie w naszym zestawieniu, które w zestawie ma aż 3 kamery: przednią, tylną i monitorującą wnętrze pojazdu. Dwie z kamer mieszczą się rzecz jasna w jednym urządzeniu, umieszczanym na przedniej szybie, natomiast kamera monitorująca sytuację za samochodem montowana jest na szybie tylnej.

Producent urządzenia przekonuje, że to kamera klasy Premium i faktycznie, pierwsze wrażenie jest bardzo dobre. Sprzęt jakością wykonania i swoim ciężarem przywołuje raczej miłe skojarzenia, dalekie od tego, z czym kojarzą się tanie, chińskie wideorejestratory. Z tyłu obudowy rzuca się w oczy przede wszystkim dość wyraźny ekran o przekątnej 2,45 cala – jego jakość w zupełności wystarcza, aby swobodnie przeglądać nagrania. Warto wspomnieć, że producent urządzenia nie wyposażył go w funkcję sterowania głosowego – obsługa odbywa się wyłącznie przy pomocy przycisków.

Wideorejestratory ranking 2022 - VanTrue N4 3CH
Wideorejestratory ranking 2022 – VanTrue N4 3CH. Źródło: https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-vantrue-n4-3ch

Vantrue N4 3CH wyposażona jest rzecz jasna w tryb parkingowy, który może działać na dwa sposoby. W trybie pasywnym kamera wyłącza się po kilku minutach od zatrzymania, a obudzić ją może dopiero wstrząs. W trybie aktywnym kamera po podobnym czasie przestaje nagrywać, ale pozostaje włączona i wraca do „pracy” po tym, jak wykryje wstrząs lub ruch, rejestrowany przez obiektyw przedni lub wewnętrzny.

Przednia kamera może nagrywać w maksymalnej rozdzielczości 2560×1440 z prędkością klatkową 30 fps i zapewnia przyzwoitą jakość obrazu. Na nagraniach zwykle nie ma problemów z dostrzeżeniem tablic rejestracyjnych zarówno w deszczu nocą, jak też podczas zmierzchu i ostrego słońca.  Kamera tylna oferuje nieco gorszą jakość, ale nadal powinna być wystarczająca. Nagranie z dnia jest czytelne bardziej niż wiele filmików z przednich kamerek, widocznych w kompilacjach na YouTube.

Wideorejestratory ranking 2022 – VIOFO T130 3CH

Wideorejstrator Viofo T130 3CH to kolejne urządzenie w rankingu, które de facto posiada więcej niż jedną kamerę – dokładnie trzy. Takie zestawienie umożliwia rzecz jasna monitoring tego, co dzieje się z przodu auta, z tyłu, ale również w środku. Warto wspomnieć, że główna, przednia kamera, ma kąt widzenia aż 165 stopni! Bez problemu możemy nagrać nie tylko to, co dzieje się z przodu pojazdu, ale również w okolicach bocznych drzwi.

Wideorejestratory ranking 2022 - VIOFO T130 3CH
Wideorejestratory ranking 2022 – VIOFO T130 3CH. Źródło: https://www.ceneo.pl/114484327

Ciekawą funkcjonalnością kamery Viofo T130 3CH jest również oświetlanie wnętrza samochodu niewidzialnym światłem podczerwonym. Wewnętrzna kamera zatem dosłownie widzi w ciemności. Ciekawostką jest również fakt, że prezentowane urządzenie nie jest wyposażone w żaden wyświetlacz – dzięki temu kamera ma naprawdę małe rozmiary i bez problemu mieści się za przednim lusterkiem. Kamera samochodowa ma bardzo rozbudowany tryb parkingowy, wbudowany GPS do zapisu lokalizacji i (opcjonalnie) prędkości, a także Wi-Fi, a nawet Bluetooth do podłączenia opcjonalnego przycisku. Można go przykleić w samochodzie, w zasięgu ręki i użyć do szybkiego, wygodnego zabezpieczania nagrań, bez konieczności sięgania do kamery.

Wideorejestratory ranking 2022 – co wybrać?

Każda z wymienionych wyżej kamer samochodowych to najwyższa półka na rynku i tak naprawdę od naszych potrzeb zależy, na który zestaw powinniśmy się zdecydować. Pamiętajmy o tym, że większa liczba urządzeń generuje również konieczność połączenia kablowego między nimi – to również należy mieć na uwadze, planując zakup. Poza tym, trzeba zwrócić uwagę na możliwość podłączenia do zewnętrznego źródła prądu – kamery samochodowe mają co prawda coraz lepsze baterie i tryby oszczędzające energię, jednak możliwość podłączenia powerbanku zawsze się przyda.

W Auto-Kamery.pl oferujemy doradztwo w zakresie kamer samochodowych oraz profesjonalny montaż. Aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach, skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Wideorejestratory ranking 2022 – jakość nagrania w dzień. Źródło: https://finevu.pl/wideo-testy/
skontaktuj się

Szukasz kamery samochodowej z montażem?

Skontaktuj się z Naszymi Specjalistami

Przeczytaj więcej naszych artykułów:

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Wypełnij ten formularz, nasz konsultant skonstatuje się z Tobą i pomoże w doborze najlepszego wideorejestratora do Twoich potrzeb.

Odezwiemy się do Ciebie w 1 godzinę.